|
Komisije

Radi razmatranja određenih pitanja od interesa za razvoj lokalnih zajednica, obrazuje se Savjet i komisije kao stalna radna tijela Zajednice:

 

Komisija za razvoj lokalne samouprave;

Komisija za prostorno planiranje;

Komisija za finansiranje lokalne samouprave;

Radna grupa za komunalne djelatnosti i životnu sredinu;

Koordinacioni tim za upravljanje Mrežom opštinskih projekt menadžera;

 

 

Članovi komisija

Komisija za razvoj lokalne samouprave

  1. Veselin Vukčević, sekretar Skupštine Glavnog grada
  2. Jovanka Laličić, glavni administrator Opštine Tivat;
  3. Zoran Radojičić, glavni administrator Opštine Bar;
  4. Marina Petrić, glavni administrator Opštine Bijelo Polje;
  5. Veselinka Jauković, glavni administrator Opštine Nikšić;
  6. Radojica Vlaović, , potpredsjednik Opštine Mojkovac;
  7. Dubravka Jovančević, ruk.službe predsjednika Opštine Berane

 

Komisija za prostorno planiranje

  1. Zorica Rakčević, pomoćnik sekretara Sekretarijata za planiranje prostora i zaštitu životne sredine  Glavnog grada Podgorica;
  2. Nebojša Adžić, sekretar Sekretarijata za uređenje prostora i zaštitu životne sredine Opštine Nikšić;
  3. Marko Lalević, sekretar Sekretarijata za planiranje i uređenje prostora Opštine Berane;
  4. Vladimir Gardašević, sekretar Sekretarijata za planiranje i izgradnju Opštine Herceg Novi;
  5. Mira Čolović, sekretar Sekretarijata za uređenje prostora Opštine Pljevlja;
  6. Tatjana Jelić, sekretar Sekretarijata za uređenje prostora i planiranje Opštine Tivat;
  7. Jović Marković, sekretar Sekretarijata za uređenje prostora Opštine Mojkovac

 

Komisija za finansiranje lokalne samouprave

  1. Miomir Jakšić, sekretar Sekretarijata za finansije Glavnog grada Podgorica, Predsjednik Komisije;
  2.  Đoko Krivokapić, potpredsjednik i sekretar Sekretarijata za finansiranje i razvoj Opštine Nikšić, Potpredsjednik Komisije;
  3. Abaz Kujović, potpredsjednik Opštine Bijelo Polje;
  4. Anela Kriještorac, potpredsjednica Opštine Pljevlja;
  5. Dušan Raičević, potpredsjednik i sekretar Sekretarijata za ekonomiju i finansije Opštine Bar;
  6. Biljana Peranović,sekretar Sekretarijata za lokalne prihode, budžet i finansije Opštine Kotor;
  7. Olgica Glomazić,sekretar Sekretarijata za finansije, ekonomiju i lokalne prihode Opštine Plužine;

 

Komisija za društvene djelatnosti

  1. Slađana Knežević, sekretar Sekretarijata za opštu upravu i društvene  djelatnosti Opštine Žabljak;
  2. Dejan Vuković, glavni administrator Opštine Danilovgrad;
  3. Tijana Čađenović, sekretar Sekretarijata za društvene djelatnosti Opštine Kotor;
  4. Ivana Vučinić, pomoćnik sekretara Sekretarijata za socijalno staranje Glavnog grada;
  5. Mirosava Nedić, savjetnik I u Opštini Kolašin;
  6. Saida Čikić, sekretar Sekretarijata za lokalnu samoupravu Opštine Bijelo Polje;
  7. Jovanka Lepetić, načelnik Službe za upravljanje ljudskim resursima Opštine Herceg Novi;

 

Radna grupa za komunalne djelatnosti i zaštitu životnu sredinu

  1. Vojin Rondović, načelnik Komunalne policije Prijestonice Cetinje;
  2. Zorica Gverović, sekretarSekretarijata za stambeno-komunalne poslove i saobraćaj Opštine Tivat;
  3. Lazarela Kalezić, pomoćnik sekretara Sekretarijata za planiranje prostora i zašttitu životne sredine Glavnog grada;
  4. Rita Barjaktarević, šefica odjeljenja za zaštitu  životne sredine i turizam Opštine Berane;
  5. Ešef Husić, sekretar Sekretarijata za uređenje prostora, komunalne djelatnosti i zaštitu životne sredine Opštine Rožaje;
  6. Muzafer Badžić, načelnik Komunalne policije Opštine Bijelo Polje;
  7. Slađana Savić, pomoćnik sekretara Sekretarijata za uređenje prostora,komunalno stambene poslove i zaštitu životne sredine Opštine Bar;

 

Koordinacioni tim za upravljanje Mrežom opštinskih projekt menadžera

  1. Darko Mrvaljević, koordinator Tima za upravljanje projektima Opštine Danilovgrad, Predsjednik Koordinacionionog tima;
  2. Jelena Vujović, savjetnik u službi predsjednika za praćenje i implementaciju međunarodnih projekata Opštine Nikšić, Potpredsjednica Koordinacionionog tima;
  3.  Branka Mračević, rukovodilac Kancelarije za međunarodnu saradnju i projekte Opštine Herceg Novi;
  4. Arta Hoxha, rukovodilac Kancelarije za međunarodnu saradnju i projekte Opštine Ulcinj;
  5. Miloš Ivanišević, savjetnik za međunarodne odnose Prijestonice Cetinje;
  6. Jelena Vučetić, savjetnik za pripremu i implementaciju projekata u Opštini Mojkovac;
  7. Ismet Latić, savjetnik predsjednika za međunarodnu saradnju i projekte u Opštini Petnjica.