Radna tijela Zajednice opština

Radi razmatranja pitanja iz oblasti od značaja za lokalnu samoupravu obrazovana su radna tijela Zajednice.

Radna tijela imaju po sedam članova za svaku oblast, a predlažu ih članice Zajednice. Sastav radnih tijela imenuje Upravni odbor na mandatni period od četiri godine.

 

Stalna radna tijela

 

Odbor za razvoj lokalne samouprave;

Odbor za prostorno planiranje;

Odbor za finansiranje lokalne samouprave;

Odbor za društvene djelatnosti;

Odbor za komunalne djelatnosti i zaštitu životne sredine;

Odbor za evropske integracije i  međunarodnu saradnju;

 

Sastav Odbora

 

Odbor za razvoj lokalne samouprave

  1. Veselin Vukčević, sekretar Skupštine Glavnog grada Podgorica
  2. Boris Prlja,  glavni administrator Prijestonice Cetinje;
  3. Dubravka Jovančević, ruk.službe predsjednika opštine Berane ;
  4. Zoran Radojičić, glavni administrator opštine Bar;
  5. Ivanka Vukotić, glavna administratorka opštine Danilovgrad;
  6. Veselinka Jauković , glavna administratorka opštine Nikšić;
  7. Maja Ikervari, glavna administratorka opštine Mojkovac;

 

Odbor za prostorno planiranje

  1. Miljan Barović, sekretar Sekretarijata za planiranje prostora i održivi razvoj Glavnog grada Podgorica, predsjednik Odbora;
  2. Zorica llić Mračević, Agencija za izgradnju i razvoj opštine Herceg Novi, potpredsjednica Odbora;
  3. Marko Lalević, potpredsjednik opštine Berane;
  4. Aleksandra Bošković, Sekretarka Sekretarijata za uređenje prostora opštine Bijelo Polje;
  5. Nikoleta Pavićević, Sekretarka Sekretarijata za uređenje prostora opštine Bar;
  6. Jović Marković, sekretar Sekretarijata za uređenje prostora i održivi razvoj opštine Mojkovac;
  7. Nebojša Adžić, glavni gradski arhitekta opštine Nikšić;

 

Odbor za finansiranje lokalne samouprave

  1. Petar Smolović, predsjednik opštine Bijelo Polje, predsjednik Odbora; 
  2. Snežana Popović, sekretarka Sekretarijata za finansije Glavnog grada Podgorica, potpredsjednica Odbora;
  3. Ivana Backović, sekretarka Sekretarijata za finansije opštine Bar;
  4. Sanija Fatić, sekretarka Sekretarijata za finansije, razvoj i preduzetništvo opštine Nikšić;
  5. Ismet Hadžić, sekretar Sekretarijata za finansije i ekonomski razvoja opštine Rožaje;
  6. Goran Bajić, Uprava lokalnih javnih prihoda opštine Pljevlja;
  7. Olgica Glomazić, sekretarka Sekretarijata za finansije opštine Plužine;

 

Odbor za društvene djelatnosti

  1. Ivana Vučinićpomoćnica sekr.Sekretarijata za socijalno staranje Glavnog grada Podgorica;
  2. Mirjana Lipovina, sekretarka Sekretarijata za lokalnu samoupravu i društvene djelatnosti Prijestonice Cetinje;
  3. Dina Mustajbašić, sekretarka Sekretarijata za lokalnu samoupravu opštine Bijelo Polje;
  4. Ana Zembalić Pištalo, sekretarka Sekretarijata za kulturu i obrazovanje opštine Herceg Novi;
  5. Mladen Stijović, pomoćnik sekr. Sekretarijata za opštu upravu i društvene djelatnosti opštine Berane;
  6. Milijana Ašanin, potpredsjednica opštine Šavnik;
  7. Slađana Anđušić, vd. sekretarke Sekretarijata za lokalnu samouprave opštine Golubovci;

 

Odbor za komunalne djelatnosti i zaštitu životne sredine

  1. Marko Rakočević, sekretar Sekretarijata za komunalne poslove Glavnog grada Podgorica, predsjednik Odbora;
  2. Milo Markoč, rukovodilac Sektora za zaštitu životne sredine opštine Bar, potpredsjednik Odbora;
  3. Duško Ružić, sekretar Sekretarijata za stambeno komunalne poslove i saobraćaj opštine Bijelo Polje;
  4. Nataša Bakić, savjetnica u Sekretarijatu za komunalne poslove i saobraćaj opštine Nikšić;
  5. Rusmir Džudžević, sekretar Sekretarijata za uređenje prostora opštine Rožaje;
  6. Marija Bošković, načelnica Komunalne policije opštine Herceg Novi;
  7. Selvudin Šabotić, samostalni sajvetnik I opština Petnjica;

 

Odbor za evropske integracije i međunarodnu saradanju 

  1. Darko Mrvaljević, samostalni referent za upravljanje projektima opštine Danilovgrad, predsjednik Odbora;
  2. Jelena Vučetić, savjetnica za projekte opštine Mojkovac, potpredsjednica Odbora;
  3. Ljiljana Šćepanović, rukovodilac Službe za međunarodnu saradnju Glavnog grada Podgorica;
  4.  Miloš Ivanišević, direktor Centra za lokalni ekonomski razvoj Prijestonice Cetinje;
  5. Ana Živanović, šefica Kancelarije za upravljanje projektima opštine Bar;
  6. Maja Rondović, šefica kabineta predsjednika opštine Pljevlja;
  7. Maja Pešić, pomoćnica sekr.Sekretarijata za investicije i projekte opštine Berane;

 

Za razmatranje određenih pitanja iz djelokruga rada Zajednice mogu se obrazovati ad-hok radna tijela.

Sastav i zadatak radnog tijela utvrđuje se odlukom o obrazovanju radnog tijela.