Radna tijela Zajednice opština

Radi razmatranja pitanja iz oblasti od značaja za lokalnu samoupravu obrazovana su radna tijela Zajednice.

Radna tijela imaju po sedam članova za svaku oblast, a predlažu ih članice Zajednice. Sastav radnih tijela imenuje Upravni odbor na mandatni period od četiri godine.

 

Stalna radna tijela

 

Odbor za razvoj lokalne samouprave;

Odbor za prostorno planiranje;

Odbor za finansiranje lokalne samouprave;

Odbor za društvene djelatnosti;

Odbor za komunalne djelatnosti i zaštitu životne sredine;

Odbor za evropske integracije i  međunarodnu saradnju;

 

Sastav Odbora

 

Odbor za razvoj lokalne samouprave

  1. Slađana Anđušić, v.d. sekretarka Sekretarijata za lokalnu samoupravu i saradnju sa civilnim društvom Glavnog grada Podgorice; 
  2. Duško Lalatović, sekretar Sekretarijata za lokalnu samoupravu opštine Nikšić;
  3. Dubravka Jovančević, ruk.službe predsjednika opštine Berane ;
  4. Svetlana Gažević, sekretarka Sekretarijata za lokalnu samoupravu opštine Bar;
  5. Vladimir Knežević, glavni administrator opštine Plužine;
  6. Marina Ujkaj, sekret. Sekretarijata za lokalnu samoupravu opštine Tuzi;
  7. Maja Ikervari, glavna administratorka opštine Mojkovac;

 

Odbor za prostorno planiranje

  1. Miljan Barović, sekretar Sekretarijata za planiranje prostora i održivi razvoj Glavnog grada Podgorica, predsjednik Odbora;
  2. Zorica llić Mračević, Agencija za izgradnju i razvoj opštine Herceg Novi, potpredsjednica Odbora;
  3. Aleksandra Bošković, Sekretarka Sekretarijata za uređenje prostora opštine Bijelo Polje;
  4. Suzana Crnovršanin, savjetnica za urbanizam u Službi predsjednika opštine Bar;
  5. Dijana Anđelić, vd sekretara Sekretarijata za urbanizam, stambeno-komunalne poslove i saobraćaj opštine Mojkovac;
  6. Gorica Fatić, rukovoditeljka sektora za uređenje prostora i izgradnju objekata u Sekretarijatu za uređenje prostora i zaštitu životne sredine opštine Nikšić;

Sekretarka Odbora: Marija Kljajić  marija.kljajic@uom.co.me

 

Odbor za finansiranje lokalne samouprave

  1. Petar Smolović, predsjednik opštine Bijelo Polje, predsjednik Odbora; 
  2. Balša Špadijer, v.d. sekretar Sekretarijata za finansijske poslove i analizu budžeta Glavnog grada Podgorica;
  3. Ivana Backović, sekretarka Sekretarijata za finansije opštine Bar;
  4. Sanija Fatić, sekretarka Sekretarijata za finansije, razvoj i preduzetništvo opštine Nikšić;
  5. Ismet Hadžić, sekretar Sekretarijata za finansije i ekonomski razvoja opštine Rožaje;
  6. Bojan Radošević, sekretar Sekret. za finansije i ekonomski razvoj opštine Berane;
  7. Jelena Bojović, sekretarka Sekretarijata za finansije i ekonomski razvoj opštine Žabljak;

Sekretarka Odbora: Žana Đukić  zana.djukic@uom.co.me

 

Odbor za društvene djelatnosti

  1. Savo Borozan, sekretar Sekretarijata za lokalnu samoupravu i društvene djelatnosti Prijestonice Cetinje, predsjednik Odbora;
  2. Milijana Ašanin, potpredsjednica opštine Šavnik, potpredsjednica Odbora;
  3. Ivana Vučinić, šefica Kancelarije za rodnu ravnopravnost u Sekretarijatu za socijalno staranje Glavnog grada Podgorica;
  4. Dina Mustajbašić, zamjenica sekretara Sekretarijata za lokalnu samoupravu opštine Bijelo Polje;
  5. Ana Zembalić Pištalo, sekretarka Sekretarijata za kulturu i obrazovanje opštine Herceg Novi;
  6. Mladen Stijović, samostalni savjetnik za  I za boračko invalidska i socijlna pitanja – ovlašćeno službeno lice za vođenje upravnog postupka u Sekretarijatu za opštu upravu i društvene djelatnosti opštine Berane

Sekretarka Odbora: Ivana Nedović  ivana.nedovic@uom.co.me

 

Odbor za komunalne djelatnosti i zaštitu životne sredine

  1. Andrija Babović, v.d. sekretar Sekretarijata za komunalne poslove Glavnog grada Podgorica, predsjednik Odbora;
  2. Milo Markoč, rukovodilac Sektora za zaštitu životne sredine opštine Bar, potpredsjednik Odbora;
  3. Duško Ružić, sekretar Sekretarijata za stambeno komunalne poslove i saobraćaj opštine Bijelo Polje;
  4. Nataša Bakić, savjetnica u Sekretarijatu za komunalne poslove i saobraćaj opštine Nikšić;
  5. Rusmir Džudžević, sekretar Sekretarijata za uređenje prostora opštine Rožaje;
  6. Marija Bošković, načelnica Komunalne policije opštine Herceg Novi;
  7. Selvudin Šabotić, samostalni sajvetnik I opština Petnjica;

Sekretarka Odbora: Sanja Živković  sanja.zivkovic@uom.co.me

 

Odbor za evropske integracije i međunarodnu saradanju 

  1. Bojan Pavićević, potpredsjednik opštine Danilovgrad;
  2. Ivana Medojević, samostalna savjetnica u Službi menadžera opštine Mojkovac;
  3. Milica Jovanović, Viša savjetnica I za opšte poslove Glavnog grada Podgorica;
  4.  Miloš Ivanišević, direktor Centra za lokalni ekonomski razvoj Prijestonice Cetinje;
  5. Ana Živanović, šefica Kancelarije za upravljanje projektima opštine Bar;
  6. Maja Rondović, šefica kabineta predsjednika opštine Pljevlja;
  7. Marko Lalević, menadžer opštine Berane;

Sekretar Odbora: Darko Mrvaljević  darko.mrvaljevic@uom.co.me

 

Za razmatranje određenih pitanja iz djelokruga rada Zajednice mogu se obrazovati ad-hok radna tijela.

Sastav i zadatak radnog tijela utvrđuje se odlukom o obrazovanju radnog tijela.